FAQ
Vaše podnety
Vaše podnety

Pokiaľ chcete pridať Váš podnet, prihláste sa prosím.

Juraj Čorej | 10:53 - 07.09.2007
Dobrý deň, v časti venovanej dodávateľom máte uvedené, že ste časť technológií (inštaláciu inteligentných elektrických systémov, inštaláciu nízkoteplotného kapilárneho vykurovania, vzduchotechniky a pod...) riešili ako subdodávky od živnostníkov, čo sa tiež ukázalo ako nie veľmi dobré riešenie. Uvažujem nad podobným riešením stavby svojho domu a chcem sa opýtať v čom sa tento spôsob ukázal ako nie veľmi dobré riešenie (odhliadnuc od prestojov a dlhšej doby zhotovovania stavby).

vladinir kavulic | 18:30 - 30.07.2007
pozdravujem vas a poprosil by som ,keby ste mi vysvtlili,ake zemne upravy potrebujem vykonat pred vystabou a pocas nej,aby som mohol vyuzit zemny kolektor ku tep.cerpadlu na vykurovanie prizemneho domu asi 170m2. za vysvetlenie dakujem.v.kavulic.

Dusan Humeny | 22:11 - 10.07.2007
Zaujímalo by ma, kde sa dá dozvedieť ako postupovať pri stavbe zemného registra, či to realizujú nejaké firmy na Slovesnku, ako sa vysporiadať s tými plesňami, ako sa prevádza čistenie a podobne.

kusy kusy | 20:29 - 11.04.2007
Zaujimalo by ma ake mate skusenosti s tepelnym cerpadlom ktoreho hadice ste rozlozili iba pod samotnym domom a ci pri privode cerstveho vzduchu zo zemneho registra sa neobavate zanesenia potrubia plesnami?

Administrátor (Branislav Gablas) reaguje | 08:53 - 13.05.2007
Ziadate tu o viac informacii, na ktore neexistuje jednoducha odpoved. V julovom cisle sa budeme venovat zdroju tepla pre tepelne cerpadlo. V nasom pripade mame dva zdroje, sustavu hadic a studnu. Nemohli sme bohuzial plne otestovat, ci je sustava hadic pod domom dostatocna ako zdroj tepla. Teplota pri nabehu bola cca. 12°C, po 14 dnoch prevadzky bola teplota na vstupe do TC okolo 7°C a na vystupe 3°C. Sposobuje to vyrazne rosenie potrubi v technologickej miestnosti. Studnu ako zdroj tepla sme zatial neskusali. Co sa tyka vytvarania plesni v zemnom registri, tak tato problematika je dost dobre znama. Bohuzial kondenzacii vody v letnom obdobi sa nezbavite, je vhodne ked je potrubie vyspadovane a v najhlbsom mieste je maly sifon. Okrem toho na potrubi sme urobili reviznu sachtu, takze bude mozne precistenie.

 
 
  Copyright © 2007 - Občianske združenie Pasívne domy | Design by M. Macko